Moje pečení (vaření) s Thermomixem

 
V létě 2022 jsem objevila kouzlo Thermomixu TM6 a rázem se mi změnil profesní i osobní život v kuchyni :-) Dokud jsem neviděla na vlastní oči, co tenhle super hrnec umí, říkala jsem si, že ho nepotřebuji. Zase další "krám" do baráku. A navíc za takový peníze. Vybavení už všechno přece mám (podle mého muže ho mám víc než potřebuju :-)). Určitě jde jenom o nějaký reklamní trik, že umí víc než jiné spotřebiče!
Pak mne ale prodejkyně při předváděčce (šla jsem na ní jen kvůli kamarádce, že jo ...) absolutně přesvědčila. 
Stačily dva úkony - hrstka sušeného hrachu se za 10 sekund změnila na mouku... a mražený parmezán se během pár sekund  změnil na pudr podávaný v italských restauracích. V tu chvíli jsem zpozorněla... 
 
AHA, tak to je něco, co moje značkové spotřebiče neumí. 
 
Pak následovalo další odhalení skutečného zázraku pro moje pečení - program KARAMEL a ZAHUŠTOVÁNÍ na moje krémy, DRCENÍ OŘECHŮ v různých stupních hrubosti, totál rozdrcení mandlové mouky na makronky, PANNA COTTA bez míchání a hlídání u sporáku, příprava surovin na CHEESECAKE za cca 5 min, to nejlepší ODPALOVANÉ TĚSTO, co jsem kdy vytvořila, MARSHMALLOW s předem zadaným stupněm ohřevu tekutiny... atd atd atd. 
Prostě neuvěřitelný pomocník, který Vám vše zrychlí a usnadní. Nemusíte se bát, že byste něco spálili, něco nedomíchali, přemíchali, nemusíte nic hlídat, aby Vám nepřeteklo.... No co Vám budu povídat, už ani puding nebo krupicovou kaši nedělám jinak. :-)
 
Thermomix mi samozřejmě pomáhá i v chodu domácnosti, protože zatímco v něm vařím oběd, mohu se věnovat něčemu jinému. Po dokončení úkonu mne zvukově upozorní, takže ani nemusím být nutně u něj. Vše si navíc předem můžu naplánovat v programu COOkidoo, který mám nahraný i na telefonu a notebooku. Takže skrze něj si vše naplánuji, sdílím se zbytkem rodiny a navíc uložím i do nákupního seznamu. Vždycky se mohu přes velké množství receptů inspirovat, protože především ve svatební sezoně je málo času a mnoho jiných myšlenek, než přemýšlení, co uvařit a co na to všechno nakoupit. Konečně se pouštím i do indických dahlů, vietnamských polévek, italských krémových rizot, hamburgrů s trhaným masem, domácích zmrzlin, domácích zavařenin bez hlídání, kynutých těst - domácích rohlíků, buchet, baget za 45 minut hotových včetně upečení...
 
Po vaření není nikde nastříkáno, špinavého nádobí minimum a navíc si nerezovou nádobu mohu předmýt v samotném Thermomixu a pak dát jen do myčky. 
 
Někdy mne až mrzí, že nemám Thermomixy dva. Zvlášť když fermentuji jogurt (ano, ani ten už nekupuji) a nebo dám program pomalého vaření pro ten nejlepší vývar. Ale při vaření mnoha jídel lze použít několika úrovˇnový systém vaření (omáčka v nádobě, maso ve varném košíku, příloha ve Varoma systému nad hrncem), takže to nějak zvládám i s jednim. :-)
 
Moje nadšení z Thermomixu mne zavedlo až k vypsání kurzu moderních dezertů, které si můžete jednoduše připravit doma. Zvládnete si je samozřejmě připravit i bez Thermomixu, ale ten Vám to výrazně zrychlí a usnadní. Díky němu na kurzu stihnu vysvětlit více receptů než bez něj. Například Lemon curd Vám Thermomix připraví do 20 min bez dohledu, bez Thermomixu s ním strávíte intenzivní tři čtvrtě hodinku, minimálně. 
 
No a protože chci svým kurzistům dopřát všechno v jednom, tak jsem se stala Thermomix prodejkyní. I když Vás tedy kurz dezertů nezaujme, můžete si mne pozvat na předváděčku a já Vám ukážu, co všechno s ním dokážete. A to nejen v pečení. Jo a navíc je z nerezu a BPA free, takže zdraví neškodný.
 Kontakt na mne najdete   zde